Originálny svadobný dar pre novomanželov

Fotokutik - Prémiová fotobudka na svadbu | Svadobny dar

Originálny svadobný dar pre novomanželov

Svadba , dar , svadobný dar , náušnice , nevesta , biele šaty

V posledných rokoch sledujeme trend, kedy si nastávajúci novomanželia sami zostavujú zoznam prianí, podľa ktorého hostia vyberajú vhodný svadobný dar. Ak však netúžia po ničom konkrétnom, ostáva vymýšľanie svadobného darčeka na samotnom svadobčanovi. Prvý variant, ktorý napadne azda každému, je peňažný dar. Tu sa nám však naskytá hneď niekoľko otázok. Nie je hotovosť príliš neosobný dar? Koľko peňazí sa dáva na svadbu? Bude to stačiť, alebo musím vymyslieť ešte niečo k tomu? Pokiaľ aj vy bojujete s týmito otázkami, máme pre vás pár tipov na originálne svadobné dary, ktorými nič nepokazíte, ale práve naopak.

1. Hviezdna mapa

Osudové stretnutie, prvý bozk či narodenie dieťatka. Toto sú dôležité míľniky v každom vzťahu. Tieto výnimočné okamihy je možné dať na papier či plátno veľmi kreatívnym a unikátnym spôsobom. Aj keď si to neuvedomujeme, v každom z týchto momentov sú nad našimi hlavami rozmiestnené hviezdy v konšteláciách, ktoré je možné spätne vyhľadať. Stačí ak poznáte miesto, dátum a čas, kedy sa novomanželom udialo niečo nezabudnuteľné, a originálny svadobný dar v podobe osobnej hviezdnej mapy je na svete.

  • Hviezdna mapa ako pamiatka na výnimočný deň
  • Spojením jednotlivých bodov vznikne sústava hviezd

2. Darčekový poukaz na nezabudnuteľný zážitok

Zážitkový darček je ideálny spôsob ako ukázať novomanželom, že ich dobre poznáte. Nie len, že ich potešíte a postaráte sa im o program, no darujete im aj možnosť navzájom sa spoznať v situáciách, ktoré spolu ešte nezažili. Predsa koľkokrát sa vám naskytne možnosť vidieť svojho partnera pred zoskokom z lietadla? Ak však mladomanželia nevyhľadávajú nával adrenalínu, obľúbené sú aj unikátne gastronomické zážitky či víkendové wellness pobyty, výber je už na vás.

3. Ručne robený darček

Svadobný dar - maličkosť ktorá poteší

Bude to znieť ako klišé, no ručne robený dar sa častokrát cení viac ako kupovaný. V tomto prípade vkladáte do daru pridanú hodnotu. Handmade darček je ideálna voľba pre ľudí, ktorí majú kreatívne cítenie a chcú ho využiť. Ak medzi nich patríte, skúste napríklad vyrobiť komiks s príbehom svadobného páru. Je to milý a zábavný spôsob ako im dať najavo to, ako vnímate ich vzťah. Ak by ste chceli vytvoriť niečo interaktívne, ponechajte v komikse voľné stránky s odkazom „teraz už kreslíte pokračovanie príbehu vy, tak nech to stojí za to.

4. Svadobná fotobúdka

Pomysleli ste si niekedy, aké by to bolo vrátiť sa do momentu, kedy ste sa cítili naozaj šťastne? Bohužiaľ, stroj času ešte nevynašli, no cestovať v čase je možné vďaka fotografiám. Darujte mladomanželom fotokútik na svadbu, ktorý sa postará nie len o nezabudnuteľnú zábavu, no zároveň poteší hostí darčekom v podobe vytlačených fotografií. Hovoríte si, na čo je dobrá fotobúdka, keď už je na svadbu pozvaný profesionálny fotograf? Stalo sa vám niekedy, že vás odfotil fotograf, no keď vám ukázal náhľad vo foťáku, neboli ste spokojný so svojím výzorom? A čo bá, možno ste sa poriadne ani nevideli, na tak maličkom displeji. Vo fotobúdke, ešte pred samotným cvaknutím, vidíte ako záber vyzerá. Vďaka tomuto sa nie len, že viete zatváriť tak, aby ste sa páčili sebe samému, ale aj fotograf bude mať viac času venovať svoje umenie mladomanželom. Toto je výhoda nie len na veľkých svadbách. O tom, ako takáto svadobná fotobúdka funguje sa dočítate v našom predošlom článku

Fotokutik na svadbu , Fotokútik

5. Elektronické peniaze

Ak vás však stále drží myšlienka peňažného daru, jednou z možností je aj darovanie elektronických peňazí. Ako beží čas, aj technológie sa modernizujú a platby kryptomenou sa stávajú bežnou súčasťou nákupu na internete. A preto, ak je novomanželský pár naklonený moderným technológiám, vymeňte obálku s hotovosťou za hardvérovú peňaženku. A kto vie, možno hodnota kryptomeny stúpne natoľko, že vám budú mladomanželia ešte oveľa vďačnejší.

6. Maličkosť, ktorá poteší

Majú novomanželia život ako v ,,rozprávke,, a vy netušíte, čím im urobiť radosť? Drahý svadobný dar si nemôžete dovoliť a rozmýšľate čo kúpiť? Niekedy aj obyčajná maličkosť ako napr. poháre, vankúšik s dátumom svadby či obyčajné žabky s nápisom Mr & Mrs dostačujúci dar, ktorý poteší. Nemusí ísť vždy o drahý dar, dôležitejšie je aby bol dar vecný, mal pridanú hodnotu, vďaka ktorej sa stane cennejší ako napríklad drahá zlatá sadá príborov. Svadobný dar by mal hlavne vyvolať emóciu, radosť, obdiv a niekedy stačí, keď sa na dar obaja pozriete a smejete sa mu navzájom 😂

Svadobný komiks - Originálný svadobný dar

Dúfame, že sme vám našim článkom vnukli trošku inšpirácie do rozhodovania. Výber originálneho a výnimočného daru na svadbu môže pôsobiť ako náročná úloha, no ak vyberiete dobre, potešíte ľudí, ktorých máte radi. A to za trošku námahy stojí, nemyslíte?

Máte otázky?
Využite Online chat 🙂