Príbeh fotobúdky na svadbu

Fotokutik - Prémiová fotobudka na svadbu | Svadobny dar

Príbeh fotobúdky na svadbu

,,Ak chceš, prispejeme ti na bežný foťák.. Taký, ako majú všetci. Prečo chceš byť zase iný?“ Som vo veľkej miere sebakritický a veľmi náročný na seba a na moje výtvory. Záleží mi na každom detaile, či už ide o fotografiu, video, výrobu magnetiek alebo o rôzne grafické návrhy. Na svojej ceste za dokonalosťou a svojím profesionálnym rastom som sa ako 18-ročný nebál vycestovať do zahraničia. Ďaleko od domova som si ťažkou prácou zarobil na profesionálnu techniku.. Áno, počúva to každý začiatočník: „Technika nie je všetko..“ No ja jej vďačím za môj rýchly rast a spoľahlivosť, ktorú mi moje foťáky Sony ponúkajú aj v náročných situáciách.
Celý príbeh -> adamkuric.sk

Ale k fotobúdke 🙂

Každý profesionálny eventový svadobný fotograf pozná situáciu, keď je potrebné fotiť ľudí pri fotostene.. ,,Môžem sa pozrieť, či sme tam pekní? Ešte raz, nie nie, ešte raz vás poprosíme..“ Pôvodná myšlienka bola pripojiť fotoaparát na monitor, na ktorom by sa ľudia mohli vidieť.. vskutku, bolo by to zbytočné. Preto som hľadal spôsob, ako obohatiť fotenie pri fotostene. Kráľovský modrý inteligentný robot- fotokútik, ktorý dokáže samostatne fotiť a tlačiť fotografie.. a tak som začal hľadať spôsoby ako. (leto 2019)

September 2019

Fotokutik svadobný dar - Fotobúdka na svadbu

V prvej fáze výroby fotokútika som začal realizovať vtipné rekvizity. Nepáčili sa mi rekvizity z ktorých nebolo zrejme, čo sa na tabuľke píše, preto som vytvoril originálne tabuľky na fotenie obohatené o žiadane nadpisy a texty. Moje rekvizity mali na každej svadbe čí stužkovej slávnosti veľký úspech.. ako som sa zmienil už vyššie ( Som vo veľkej miere sebakritický a veľmi náročný na seba a na moje výtvory. Záleží mi na každom detaile, všetko musí byť dokonalé). Moje nadšenie a radosť z rekvizít netrvali dlho…

Marec 2020

Chcelo to zmenu, rekvizity mali úspech všade, kde som ich priniesol.. Avšak každý jeden profesionálny fotograf pozná situáciu: ,,Môžem sa pozrieť? Prosím, vymažte túto fotografiu, ešte raz. Tam sa škaredo usmievam, teraz to už bude ok.. Ešte raz, prosím..“ Fotenie pri fotostene nie je príliš obľúbená časť profesionálnych svadobných fotografov.. Preto som hľadal spôsob ->  Inteligentný robot-fotokútik, ktorý dokáže samostatné fungovať, fotiť ľudí 🙂…a tak začala príprava.. Keďže žiadna aplikácia nespĺňala moje prísne nároky.. musel som osloviť programátora, ktorý mi mozog fotokútika naprogramoval.. Samotný vývoj aplikácií trval cca 3 mesiace. V súčasnosti aplikácia funguje podľa mojich predstáv, avšak neustále vyvíjame nové spôsoby, ako posunúť schopnosti fotokútika vpred.

Apríl 2020

Začína náročná časť realizácie fotokútika.. Nákup výhradne najkvalitnejšiej techniky pre maximálnu spokojnosť a bezproblémový chod fotokútika. Táto časť bola finančne náročnejšia, ku koncu ďakujem veľmi rodičom, že mi pomohli dokúpiť finálne komponenty…

Máj 2020

Všetky potrebné komponenty sú doma: Veľké dotykové displeje, profesionálny fotoaparát, kvalitná tlačiareň, profesionálny štúdiový blesk a rôzne menej dôležité veci na realizáciu fotobudky. Avšak, nie všetko išlo tak, ako som si to predstavoval. To nepasuje, toto musí byť inak… Tieto rôzne prekážky samotnú výrobu pozastavili a veľa vecí sa v návrhu muselo upraviť.

Jún 2020

Popri príprave všetkého potrebného pre následné spustenie fotokútika sa vo veľkej miere testovalo, a tak vzniklo veľké množstvo nepodarených výtlačkov a vznikali stále nové a nové problémy, ktoré mi bránili dokončiť funkcionalitu fotobudky. Nenechal som sa odradiť a popri týchto zúfalých chvíľach som si robil radosť objednávaním rôznych rekvizít na fotenie. Poviem vám, je to tak trošku moja úchylka kupovať neustále nové rekvizity.

Júl 2020

Aplikácia, mozog fotokútika, je pripravená. Fotokútik funguje po technickej stránke tak ako má, všetke prekážky sú odstránené, začína samotná realizácia konštrukcie– tela fotobudky.

August 2020

Fotokútik je živý a ma za sebou svoju prvú svadbu.. Všetci si to veľmi užili.. Bolo to pre mňa niečo neskutočné.. Bol to pocit úspechu, tlačia sa mi slzy do očí.. Najlepšie na tom celom je, že môj fotokútik je jedinečný a je jediný svojho druhu.. FOTOBUDIEK, FOTOKÚTIKOV či FOTOBOXOV je na Slovensku veľa.. Ale iba jeden je kráľovský modrý so svojimi špecifickými črtami vďaka individuálnej výrobe.

Projekt Fotobudkanasvadbu som vytvoril do toho najhoršieho obdobia.. Bolo to pre mňa veľmi deprimujúce, keď sa môj sen Fotobúdka začínala rozbiehať, naberať na otáčkach a práve v tomto prišiel nepríjemný Covid-19… všetky svadby, hromadné akcie zakázané..

Na záver

V mene projektu Fotobudkanasvadbu.sk veríme, že sa čoskoro vidíme na vašej akcii, svadbe čí stužkovej slávnosti a budeme mať možnosť rozžiariť nie len vaše úsmevy, ale aj celé priestory našou kráľovský modrou fotobudkou, ktorá sa pýši najširšou ponukou vtipných rekvizít na slovenskom trhu.

Máte otázky?
Využite Online chat 🙂